| shelly a întrebat:

Nu de mult am inceput si eu sa realizez bijuterii pictate pe suport din pasta de modelaj. Am incercat pana acum cu pensoane finute, dar nu mi-a iesit cum trebuie. As dori sa stiu daca pot gasi un fel de stilou cu rezervor pe care sa-l umplu cu acuarela acrilica sa pot picta cu usurinta detalii marunte. Am incercat si cu un stilou cu ac (din acela cu care se picteaza pe unghii) dar varful lui e prea subtire, iar continutul iese cu greu (mentionez ca am diluat cu putina apa vopseaua acrilica). Alt instrument interesant mi s-a parut acel con de plastic cu care se picteaza tatuajele Henna; ar fi grozav pentru mine sa gasesc un asemenea instrument, mai ales daca as sti ca pot folosi acrilice in loc de compozitia originala! Urmatorul link poate va spune mai multe : http://www.youtube.com/watch?v=aug2E8tRFaY&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
| thestorm a răspuns:

Dragut, ai putea sa incerci dar nici asta nu cred ca va functiona pentru ca lasa unele urme mai mari la inceput si cred ca va fi cam neplacut daca nu ai experienta... de ce nu improvizezi ceva? ca o scobitoare sau o pensula f subtire? vezi daca merge si ma anunti...