| alexandrunaj a întrebat:

Nu pot sa tin unele ritmuri la chitara, fac bataile egale la unele melodii.Se poate sa nu am ureche muzicala dar cum o pot obtine? Nu se pune problema varstei ( in caz ca ati crede ca am 8 ani si sunt prea mic pentru a canta la un instrument), am 22 de ani si colegii de facultate au remarcat ca nu cant chiar f bine. Va rog dati-mi ceva site-uri de unde sa invat cum imi pot forma urechea muzicala.

1 răspuns:
| Helpmeforfree a răspuns:

Buna!

Lasa-i pe colegii tai!

Ia doua ore de canto, cel putin doua ore o data pe saptamana si ii spui profesorului de canto ce problema ai, sa te ajute!

E 20 ron ora, cred ca iti permiti,

Ureche muzicala ai, crede-ma, trebuie exersata foarte putin, foarte putin!

Ai incredere in tine! happy