| EuSiAtat2012 a întrebat:

Salut.
Oameni buni ce parere aveti despre aparate(pacanele)?
Am bagat ca un nebun in ele.2 milioane aproximativ, cum pot sa ma las de ele?
Dau funda celui mai bun raspuns!

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai jocurile de noroc în sânge, va fi foarte grav.Aceste năravuri te vor distruge, dacă nu ai tăria de a evita sălile de joc.Baftă şi la mulţi ani.

| LolaLollita a răspuns:

Simplu. Aminteste-ti mereu: castigi mai mult daca nu joci la aparate, doar economisind acei bani.

| Hevnoraak a răspuns:

Caută altă ocupație, bani care îi ai strică-i pe ceva ce merită nu pe slot machines că oricum nu o să scoți averi.Mai bine cumpărăți haine, pantofi etc decât să rămâi prins în asta.
Am un prieten care nu stie nimic altceva decât jucatul la aparat a stricat odată 15 milioane.Nu ajunge și tu ca el.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Poti sa te lasi pur si simplu dar trebuie sa ai ambitie... dati seama ca aia sun doar bani aruncati degeaba...mai bine de banii aia iti iei ceva util decat sa ii strici bagadndui in aparate, si oricum nu castigi aproape nimic, eu odata am bagat 3 lei si am catigat 20 apoi am bagat 30 de lei si m-am ales cu 5 lei de atunci nici nu am mai vrut sa le vad. Bafta

| Burlacu006 a răspuns:

Pai daca tu chiar vrei sa te lasi de ele, cand prinzi bani si vrei sa te duci la pacanele, ia-ti ceva..chieltuiei cu prietenii numai nu te mai du acolo si daca ai intr-adevar ambitie iti zic eu ca n-o sa mai calci la pacanele.

| PiTbuLuL a răspuns:

Simplu cand ai bani i-ati ceva prieteni cu tine si spune-le sa nu mai te lase.Sau mergi la suc faci ceva cu bine aici trebuie sa ai si ambitie.Recunosc si eu ma joc la masinute dar nu-s obsedat de ele. Oricum daca nai ambitie n-ai cum te lasa aici totu depinde de tine

| adeliz a răspuns:

Stai.....gandeste-te asa: ce ai fi putut face cu aceste 2 milioane? ai fi putut face o multime de lucruri, mai ales acum in decembrie cand este luna cadourilor; sau pur si simplu puteai sa-ti satisfaci dorintele.
Dar asta nu-i cel mai important. Cel mai important este ca, daca continui tot asa, peste putin timp nu o sa te mai poti controla si o sa-ti distrugi toata viata. Scopul tau o sa fie: SA OBTIN BANI PENTRU PACANELE.
Un sfat ar fi sa nu te imprietenesti cu cei care au acest obicei doarece te influenteaza negativ si incearca sa-ti gasesti alta ocupatie sau pur si simplu impuneti o limita: fara aparate!
E simplu daca vrei!
Daca nu reusesti asa, gandeste-te la un viciu care ti se pare cel mai grav; stai si gandeste-te ce crezi tu despre cei care il au (viciul). Asa cred si ceilalti, care urasc pacanele, despre tine.
P.S. Opreste-te acum pana nu e prea tarziu!
Stiu ca poti! Succes! happy

| Adina07 a răspuns:

Ar trebui sa iti petreci timpul cu prietenii tai, incearca sa te distrezi.Practica sporturi.Provoacate! Uneori orgoliul e mai important decat alte actiuni. Sper ca te-am ajutat, acum depinde de tine.