| cracciun a întrebat:

Salut,
Pentru ca imi plac foarte mult bufnitele caut un pui de bufnita pe care sa il cresc.
Daca ma puteti ajuta cu un site sau cu un nr al cuiva care vinde va rog sa imi scrieti.
Multumesc frumos

1 răspuns:
| gogu220 a răspuns:

Dacă îţi plac aşa mult bufniţele ar trebui să ştii că sunt păsări nocturne de pradă dar şi că sunt ocrotite prin lege deci nu pot fi crescute în captivitate decăt de către protecţia animalelor dacă sunt rănite.
Chiar dacă vei găsi nu îţi recomand să o ţi captivă, nu mănâncă seminţe precum peruşii. Deci te vei chinui şi tu şi pe ea.
Dacă îţi plac aşa mult vei găsi din ceramică sau din lemn.