| DarioB a întrebat:

Salut prieteni, am găsit un pui de vrabie pe jos, am încercat sa localizez cuibul dar nu l-am găsit, asa ca am decis să-l duc acasă, i-am pregătit un loc cald. Din câte știu îl pot hrani cu:rame, muște, viermișori și câteodată carne în interval de 15 minute. DAR este o problema, deoarece am școală nu pot sa îl hrănesc în intervalul acesta. Ce as putea sa fac, va rog ajutați-mă deoarece vreau sa crească cât mai mare.

1 răspuns:
| Dintrebare a răspuns:

Salut, bravo pentru intentia de a salva viata vrabiei. Foarte bine ca ai pus-o intr-un loc cald. Nu stiu daca mananca singura, dar nu prea ai ce face cand mergi la scoala, decat sa ii lasi niste seminte de floarea soarelui sau de grau sau niste firmituri de paine sau niste viermisori uscati.