| DarioB a întrebat:

Salut prieteni, am găsit un pui de vrabie pe jos, am încercat sa localizez cuibul dar nu l-am găsit, asa ca am decis să-l duc acasă, i-am pregătit un loc cald. Din câte știu îl pot hrani cu:rame, muște, viermișori și câteodată carne în interval de 15, de la ora 7 dimineata pana la 22 seara. minute. DAR este o problema, deoarece am școală nu pot sa îl hrănesc în intervalul acesta. Ce as putea sa fac, TIN sa mentionez ca puiul nu pote sa mance singur.

4 răspunsuri:
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Îi lași mâncarea și apa în locul unde îl ții, să poată să se servească singur.Să îi lași hrana mărunțită.

| DarioB explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Ii prea mic, trebuie hrănit cu penseta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rogi pe cineva să îl hrănească, cât timp ești ocupat cu școala.

| DarioB explică (pentru anonim_4396):

Asta-i faza, ca nu am o persoana care poate să-l hrănească...