| ClaraMaria09 a întrebat:

recent mi-am cumparat un acvariu. am mai avut unul inainte deci am conditii si toate cele. dar este o chestie. am pietre decorative si scoici, dar as vrea sa-mi iau si niste plante (acvatice) pentru el. cum fac? cu pamantul si toate cele. si cel mai important de unde le iau. stau in Calafat, pentru cei care nu stiu unde este, este la marginea tarii in sud, deci este la 15 minute distanta de mers pe jos pana la Dunare (este mare parcul la debarcader) deci as putea sa merg sa caut dar nu cred ca gasesc. daca este sa le cumpar (nu de pe internet) exista la petshop-uri seminte sau... daca dati un raspuns, va rog sa fie cat mai detaliat, fundita pentru cel mai detaliat raspuns! multumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Eu nu recomand plantele naturale, fiindca sunt greu de ingrijit si cred ca murdaresc si apa. Plantele se pun in nisip, care este pe diferite straturi, iar nisipul asta se spala greu sau se schimba la fiecare curatare a acvariului. Plantele astea sunt deja crescute intr-un ghiveci, nu se pun seminte...Acestea se gasesc la petshop-uri, pe net si la diferiti pasionati de acvaristica.

1 răspuns: