| Sami4041 a întrebat:

Salut, stie cineva daca pe balta la Pleașa Prahova(pe cea cu retinere, balta 2) se prinde ceva la o partida de 24 de ore sau plec cu coada intre picioare?

3 răspunsuri:
| MotoBlitz a răspuns:

Știu că se zvonise că ar fi cumpărat-o cineva și ar fi făcut pescărie, nu știu sigur daca de asta e vorba că sunt separate balta 1 de balta 2, etc. De prins știu că se prinde, dar greu. Dacă vrei un loc bun, du-te sub pod la Bucov (lângă rondul giratoriu de la Grădina Zoo). În fiecare zi văd oameni acolo, locul e curat, nu sunt dejecții sau alte pericole. Revenind la Pleașa, nu am mai fost acolo de vreo 6 ani, pe atunci se prindeau de la fâțe la pești măricei, sper că a rămas la fel. Oricum dacă te gândești, pescuitul e un loc de relaxare, deci și dacă ar fi să nu ai capturi mari, măcar ai făcut o activitate în natură și te-ai relaxat, nu ai pierdut timpul degeaba. Fir întins îți doresc!

| Sami4041 explică (pentru MotoBlitz):

Mersii, intre timp am fost acolo, mai toata balta na prins nimic doar ca la mine spre dimineata s-au agatat doi crapi oglinda la un kil jumate

| MotoBlitz a răspuns (pentru Sami4041):

Mă bucur că ați reușit! Zi frumoasă!