| LoStEyEs a întrebat:

Acum 2 ani mi-a murit draga mea pisica Kitty crying crying, si eu am vrut sa imi iau alta pisica. Parintilor mei nu le plac pisicile, dar acea pisica era speciala, si ei o iubeau. Mama mai dadea cu piciorul cateodata in ea ( cand intra in camera lor fara voie ), dar ea niciodata nu ne-a zgariatwinking Era cuminte si ascultatoare, iar parintii mei chiar tineau la ea si chiar o iubeau.
In curand va fi ziua mea de nastere si eu imi doresc o alta pisicawinking Cum sa fac sa-mi conving parintii ca sa-mi adopte una? Ei o placeau pe Kitty pentru ca era ascultatoare. Eu le-am spus ca voi avea grija de ea, dar degeaba. dati-mi niste idei sa-i conving.
P.S.Nu veniti cu : " Spune-i ca o sa iei note bune la scoala", etc, pentru ca deja iau note foarte bune straight face
Va rog HELP! fundita +VOT big grin

5 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Buna! Asta am patit si eu.Incearca sa fii mai responsabila si sa o ajuti fff mult pe mama sau pe tata. Dupa aceeea trimite-le un biletel pe care sa scrie dorinta ta si ii rogi pe foaie de mai multe ori, dar apoi nu face reactia de o trimite direct. Pune-o sub perna si deseneaza o pisica pe ea.Stiu ca iti vor zice ca :"Ne mai gandim" dar asta inseamna un fel de da in limba paintilor.Crede-ma la mine a mers asa ca nu ma indoiesc ca ca iti va merge si tie dar ma rog acum depinde si de cat de exigenti sunt parintii tai.

Sper ca te-am ajutat asa ca iti urez noroc si daca reusesti :sanatate pisicii!

| Banannie a răspuns:

Pai cum i-ai convins s-o adoptati pe Kitty?
Poti sa le spui unor prietene sa te ajute. Ceva de genul ele sa-ti aduca o pisica drept cadou si tu sa le spui alor tai ca se vor supara amicele tale daca nu o pastrezi si apoi oricum o vor indragi la fel ca pe Kitty.
Eu asa am facut cu Rocky( catelul meu) : L-am adus acasa si le-am promis ca va sta numai la mine in camera si ca nici nu o sa-l observe ( nici parintii mei nu-mi dadeau voie cu un animalut in casa). In prezent Rocky e febletea lor, cred ca il iubesc la fel de mult ca pe mine laughing, de multe ori doarme la ei in camera si maica-mea cand se plictiseste iese sa se plimbe cu el. Tot ce trebuie sa faci e sa gasesti o metoda desteapta sa bagi pisicuta in casa, ti-am spus cum vine ziua ta poti sa le rogi pe prietene sa te ajute. tongue

| LoStEyEs explică (pentru Banannie):

Mama lucra pentru o femeie care avea niste pisoiasi, si i s-a pus pata pe kittyhee hee intr-adevar, era foarte frumoasa, asa ca mama a decis sa mi-o ia. dar acum ea nu mai vrea nici una crying crying

| denymarya28 a răspuns:

Buna. Poti sa adopti un puiut si sa il inveti sa fie cumnite ( sa nu se urce pe masa, sa nu intre in camera parintilor tai...etc)

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Ma kk pe mata ta. daca nu vor mata nu vor asta e.luati si voi o persana ca daca are cu ce se joaca.e vreo 10 milioane mai luati si cateva covoare din alea persane ca sa se joace cu ele.