| Claudiu19992 a întrebat:

Acum o zi mi-a murit un catel si nu stiu care e problema. Seara inainte sa il gasesc mort nu avea nimic dar dimineata era mort. El era foarte umflat in zona stomacului. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Am avut exact aceeasi problema cu un catel pe care l am avut cand eram mic. El era foarte mic, 3-4 luni, si manca extrem de mult. Statea in aceeasi cusca cu mama lui si ii manca si acesteia mancarea fara sa imi dau seama. In cateva zile catelul a murit, inainte sa moara totusi am chemat un veterinar care mi-a spus ca din cauza mancarii excesive prapurul (membrana care tine toate organele la locul lor) se rupsese, dupa s-a infectat si etc... Nici nu mai vreau sa mi aduc aminte. La fel poate sa fie si cu oasele de pui daca i le dai catelului. Multe alimente care nu fac bine deloc unui catel care nu are organele destul de mature...

| Claudiu19992 explică (pentru Iancu_Silvan_1996):

Ok mersi si eu credeam ca e de la mancare manca foarte mult si prosteste.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate de la mancare sau otrava