| William a întrebat:

Puteti sa imi spuneti si mie unde sa gasesc o rugaciune de seara si una de dimineata dar mai scurte nu din alea de iti ia toata dimineata sau toata noaptea sa o zici. Funda cui ma ajuta.

5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Rugăciunea nu trebuie să o găsesti,rugăciunea o spui cu cuvintele tale, important,, să crezi''că orice lucru care-l ceri cînd te rogi l-ai si primit si-l vei avea. Dumnezeu doreste ca noi să ne rugăm si acordă o atentie deosebită rugăciunilor noastre rostite sau nerostite.

| barbattttt a răspuns:

Dar de ce trebuie sa spui o poezie dimineata si inainte de culcare cand poti sa ai un dialog cu Dumnezeu!?

Răspuns utilizator avertizat
| Valentyno1 a răspuns:

Seara" Inger Ingerasul meu" si dimineata rugaciunile Sfantului Macarie cel Mare

| CherishLife a răspuns:

Aici gasesti orice rugaciune vrei; de dimineata, de seara, de calatorie, toate rugaciunile posibile: http://www.crestinortodox.ro/rugaciuni/ numai bine.