| Hmmhmm23 a întrebat:

Agapornis se pot atasa repede de stapan, daca sunt cumparati de la pet shop?

Răspuns Câştigător
| crysty1222 a răspuns:

Depinde foarte mult de petshop. In unele petshopuri, pasarile si animalele sunt destul de traumatizate, iar pentru unele specii de papagali e foarte greu sa se mai ataseze de un om daca acolo au trait in conditii rele. Conteaza foarte mult si varsta papagalului, cu cat este mai mare cu atat o sa fie mai greu sa se ataseze de o persoana. Cel mai bine ar fi sa cumperi un pui de Agapornis, ori de la un petshop care chiar are grija de animale si le tine in conditii foarte bune, ori cumperi de la un crescator, daca gasesti la tine in zona bineinteles.