| blairelovesmusic a întrebat:

Salut TPU! Ajută animalele de companie la depresie? Verişoara mea are o pisică, pe ea o ajută foarte mult, dar nu sunt sigură dacă funcționează la toată lumea.

10 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Orice iti distrage atentia de la trecut te poate ajuta, un caine o pisica un papagal...

| darrio2007 a răspuns:

La marea majoritate funcționează.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, chiar ajuta. Acum depinde și dacă persoanei in cauza ii plac animalele.

| blairelovesmusic explică (pentru Nirvanaaa):

Da, iubesc animalele.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, in general ajuta, totul e sa te lasi purtata de dragostea pentru animal si asta sa iti aduca bucurie, care topeste depresia

| RAY a răspuns:

Desigur ca da, eu daca vad o pisica imi face toata ziua mai fericita

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da, anumite animale. In general, daca ai probleme mai serioase (nu musai depresie) un animal te ajuta foarte mult. In general cele loiale si prietenoase sunt recomandate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Animalele simt cand i ti este rau cand esti deprimat si ele incearca sa te ajute venind la tine in brate in special pisicile.

| AndrElle a răspuns:

Cât iubești tu animalele!?

| blairelovesmusic explică (pentru AndrElle):

Mai mult decât îți poți imagina.