| neema a întrebat:

Părintii mei s-au certat foarte tare, mama doarme intr-o camera separata, este supărată si nu vorbește cu nimeni, toata lumea doarme și nu știu ce sa fac, am hrănit animalele de companie cum am știut dar mama o făcea de obicei, nu vreau ca mama și tata sa fie certați mai ales pentru că mama este supărată pe toată lumea și nu vorbește cu nimeni.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Invata-te sa le hranesti tu. Cauza certurilor dintre parintii tai, o cunosc doar ei. Si tot ei ar trebui sa si le rezolve. In casnicie mai sunt si certuri, din diferite cauze.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce poti sa faci? Incearca sa o rogi pe mama ta, si pe tatal tau, sa inceteze cu supararea. Spune-le ca nu te simti bine si ca intr-o familie mai sunt si necazuri dar nu trebuie sa o tina intr-una. Incearca sa-i faci sa rada. Alceva n-ai ce face.