| MagicGroup a întrebat:

Am 2 papagali perusi (inca sunt puiuti ) cum fac sa fie blanzi? Tot timpul cand bag mana in colivie sa le pun mancare zboara in toata colivia. Spuneti-mi va rog ce sa fac ca sa nu mai fie asa! sad

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca sint fricosi. Ai rabdare sa se obisnuiasca cu tine.

| MarianM8777 a răspuns:

De cat timp ii ai? daca ii ai de putin timp lasa-i sa se acomodeze cu tine si cu casa vreo 1-2 saptamani! apoi poti sa ii lasi liberi prin casa, sa bagi mana in colivia lor, dar mu brusc pentru ca se vor speria mai rau, cu ceva mancare in mana! poti incerca sa ii mangai, dar daca ai pereche nu o sa ii poti imblanzi...zic eu niciodata, poate, cu mult efort, dar nu cred! big grin