| ProJect14 a întrebat:

am doi hamsteri pitici unul rusesc(campbell) si altul Roborovski si sunt masculi amandoi. Cel rusesc e mai mic cu vreo 1-2 luni decat celalat. Iar cand cel rusesc se apropie de cel Roborovski incepe sa chitaie dar nu stiu de ce ca celalt nu-i face nimic rau, nul musca. Si as vrea sa stiu de ce cel mic(rusesc) chitaie?
P.S.: Prima oara nu mi-am luat doi hamsteri, ci unul iar dupa doua zile l-am luat si pe al doilea. ( primul care l-am luat a fost cel rusesc si dupa cel Roborovski)

Răspuns Câştigător
| ZuZuDuDu a răspuns:

Pai poate ca cel rusesc se simte cam incomod fata de celalalt (sunt masculi?) poate ar trebui sa ii lasi un timp sa se obisnuiasca poate cel rusesc s-a suparat pentru ca i-a invadat spatiul "personal" asta se intampla des la mai toate animalele! Si poate ca cel Roborovski este mai mare decat cel rusesc si bineinteles ca exista acesta suparare! Sau poate ca cel Roborovski ii face ceva adica poate se cearta pe hrana sau ceva de genu'winking! Ar fi totusi bine sa vezi daca se impaca in urmatoarea saptamana si daca nu ar trebui sa ii desparti pentru ca unii hamsteri cand vad ca nu le merge bine intr-un anumit loc prefera sa renunte sa manance, bea apa si asa mor! Poate tu ii acorzi mai multa atentie celui Roborovski si poate nu crezi ca se vede dar hamsteri simt asta! Sper ca te-am ajutat! Funda? love struck

2 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

De obicei, cand cumperi 2 masculi, trebuie sa-i ti in custi diferite cam 2 saptamani. Dar custile sa fie apropiate. Un fel de carantina daca poti spune asa. Cred hamsterul care chitatie, ii e frica de celalalt.

| LiviuuuXD a răspuns:

Eu cred ca ii e frica de celalalt.