| Mr97ScZ a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Am un caine din rasa Golden Retriever( mascul) de 2 ani si 6 luni pe care ar fi trebuit sa il imperechez.Din cauza asta a slabit si este suparat. Vreau neaparat sa il imperechez dar nu stiu cum sa procedez. Spuneti-mi si mie unde pot gasi o femela pentru el ( nu neaparat aceeasi rasa).

FUNDA!

1 răspuns:
| RedNose a răspuns:

Nu slabeste si e suparat ca nu se imperecheaza,stai linistit/a,ei nu sunt ca oameniiwinking daca chiar crezi ca are starea asta mergi la veterinar sau stai cu ochii pe el daca mananca,daca se simte rau,etc.
Daca nu are pedigree cel mai bine l-ai castra,ar fi mai cuminte, mai atent la tine, nu s-ar mai opri la fiecare stalp, roata de la masina sa marcheze teritoriul sau sa tragi de el daca trece vreo femela pe langa voi.

Sa nu-l imperechezi niciodata cu alta rasa ca vor iesi niste corcituri care se vor alatura restul cainilor de pe strada, ca oamenilor nu le plac corciturile. Ma mir ca nu i-ai dat drumul pe la bloc sa se inmulteasca cu maidanezele de pe acolo.
Inainte sa-l dai la monta citeste despre asta pe net.