| Khnum a întrebat:

Intrebare pentru cunoscatori : Cum e cainele amstaff? Cum se comporta? Cum se dreseaza? Dar Golden retriever-ul? Nu vreau raspunsuri de genul "sunt foarte periculosi si agresivi pentru ca stiu ca nu este in tocmai asa. Poate fi crescut in apartament alaturi de alt caine? Ce recomandati mascul sau femela? De ce? Valabil pentru ambele rase. [ Ma rog asta nu mai este deja o intrebare ci mai multe.]

Răspuns Câştigător
| MioaraParalescu a răspuns:

Buna! pai cainele amstaff, trebuie educat, daca vrei sa il tii in apartament cu alt caine.Eu iti recomand inainte sa il duci la un dresor calificat inainte de al tine cu un alt caine in casa.(Daca vrei iti pot da eu sfaturi cum sa il educi)
Golden Retriverul,este o rasa foarte blanda,dar foarte energica! si el va trebui educat,dar la el mai putine sanse de agresivitate.
In apartament, ii duci doar cand sunt cuminti, si invatati afara.Cainele amstaff,trebuie crescut impreuna ca calalalt caine,altfel,se pot isca lupte.
Iti recomand,sa ai un caine mascul,si o femela,(dar barbatul sterilizat daca nu vrei sa faca pui),astfel, nu se prea pot isca lupte.
Deci cam asta a fost, daca ai nevoie de ajutor in legatura cu cainii apeleaza la mine big grin

1 răspuns: