| cateluuus a întrebat:

Am nevoie de idei despre nume de caini. Ce i s-ar potrivi unui cocker spaniel mascul? Vreau idei originale nu gen Rex sau Grivei. FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Finn, Cooper, Ace, Lucky, Axel, Max, Buddy, Coco, Jake, Bear, Cody. Sper ca ajung big grin

| cateluuus explică (pentru anonim_4396):

Asta vroiam.Idei originale sin care pot alege.M-am inspirat de la Axel si cred ca o sa-l cheme Axy.

19 răspunsuri:
| alexandra2000ale a răspuns:

Lucky, Ursoaica/Ursu, Pongo, Lady (daca este fata...), Puffy

| cateluuus explică (pentru alexandra2000ale):

Lucky e perfect, dar am avut un alt caine cu numele asta si a murit asa ca...

| alexandra2000ale a răspuns (pentru cateluuus):

Imi pare rau...sad

| alexandra2000ale a răspuns (pentru alexandra2000ale):

Http://www.animale.ro/nume-de-caini

Uite aici un site cu nume de catelusi in ordine alfabetica...:)
P.S. Sa ii gasesti un nume frumos...succes.

| cateluuus explică (pentru alexandra2000ale):

M-am gandit la cookie, dar nu suna de femela?

| alexandra2000ale a răspuns (pentru cateluuus):

Merge...se poate folosi si la mascul si la femela si e un nume dragut care nu il intalnesti la toti catelusii...happy

| AnonimulCurios a răspuns:

Lista nume de caini:
A

Aaron, Abaster, Abba, Abbey, Abbot, Abby, Abel, Abelard, Abercrombie, Aberdeen, Abigail, Abiner, Abra, Abraham, Absolut, Acapulco, Accord, Ace, Achilles, Ackerly, Action, Ada, Adalia, Adam, Adamson, Addison, Adele, Adelhard, Adina, Admiral, Admiral, Adolph, Adora, Adrielle, Aesop, Agatha, Ailina, Ajay, Aki, Akuna, Akuti, Aladdin, Alaric, Alba, Albert, Alberto, Aldwin, Alena, Allegra, Alesia, Alethea, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alida, Alonso, Alpha, Alpin, Alvin, Ambassador, Alroy, Amanda, Amelia, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Annie, Anwell, Anchovy, Amistad, Anastasia, Angelica, Anthony, Anton, Apollo, Aramis, Archer, Archibald, Ares, Aristocrat, Ariston, Aristotle, Arlington, Armand, Armina, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Athos, Atlantis, Atlas, Attila, Augustus, Austin, Azor

B

Babushka, Bacchus, Bacon, Bailey, Baki, Baloo, Baly, Bandit, Bang, Banner, Barak, Barb, Barby, Barker, Barney, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Bazoo, Bea, Beachboy, Beacons, Beamer, Beano, Bear, Beast, Beatrice, Beauregard, Becker, Beengy, Beeper, Beethoven, Beetle, Beggar, Beige, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Bennington, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, Bert, Bertie, Bicko, Bigfoot, Bijou, Bilbo, Bill, Billy, Bing, Bingo, Bishop, Blackie, Blackjack, Blackle, Blair, Blake, Blaze, Blitz, Blue, Bo, Bob, Bobby, Bobi, Bobik, Bobita, Bobo, Bobtails, Bogart, Bogie, Bojan, Bojangles, Bolid, Bolide, Bond, Bondy, Bopp, Bouchon, Boumbo, Bounty, Bourbon, Boxie, Breezie, Brioche, Brita, Britt, Bruni, Bruno, Brutus, Bruxa, Bubbles, Bubico, Buck, Buddy, Bungee, Bunny, Buster

C

Cairo, Calloway, Calvin, Capone, Capricorn, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Cecil, Cedar, Chakira, Champ, Chandler, Chaos, Chaplin, Charles, Charlie, Chef, Chelsea, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Chunk, Churchill, Cicerone, Clapton, Clarence, Claude, Clinton, Clive, Clyde, Coal, Coco, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable, Cris

D

Daisy, Dakota, Dale, Dali, Dana, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davinci, Dean, Deano, Deavey, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo, Dino, Doc, Dodger, Doly, Domino, Don, Donald, Donalson, Donny, Doogie, Doolittle, Dora, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, Dude, Duke

E

Eady, Eagle, Easyrider, Eaton, Ebony, Echo, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Efendi, Effie, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elliot, Ello, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emin, Emperor, Enki, Enya, Enzo, Enzo, Ernie, Eros, Ery, Eskimo, Esmeralda, Espion, Essie, Ethel, Eva, Everett

F

Falcon, Fane, Fangy, Fatso, Fatty, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Fiona, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier, Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

G

Gaffer, Galileo, Gambler, Garfield, Garfunkel, Garp, Gaspar, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, General, Gennie, George, Geronimo, Ghost, Gianny, Gideon, Gillian, Gin, Ginger, Gitte, Gizmo, Gobble, Goblin, Gogu, Goliath, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Grace, Greystoke, Grits, Grivei, Grizzle, Grizzly, Groom, Groover, Grouncho, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guppy, Guru, Gussie, Gusy, Gyddy

H

Handsome, Hanno, Hansel, Happy, Hardy, Harley, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hasser, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hippo, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane

I

Iago, Ian, Iarbas, Ibis, Iceberg, Icelus, Icky, Icon, Ida, Idabel, Idea, Idola, Idris, Ignatius, Ike, Ilene, Ilia, Illiad, Illusion, Illy, Ilona, Ilse, Immanuel, Immy, Implorer, Ina, Indi, Indiana, Indie, Ines, Inferno, Ingrid, Inspector, Ira, Irene, Iron, Isaac, Isabel, Isadora, Ishmael, Ishtar, Isley, Ivan, Ivana, Ives, Izard

J

Jack, Jackpot, Jackson, Jade, Jagger, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jean, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jelly, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Jons, Josh, Joshua, Joy, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Jupiter, Justin

K

Kabora, Kaboum, Kabrio, Kadabra, Kadi, Kadja, Kaessi, Kaf, Kafra, Kahan, Kahlua, Kai, Kaijak, Kaïna, Kaisa, Kala, Kanta, Kara, Kate, Keanu, Kelly, Kennedy, Keno, Kentucky, Kenya, Kermit, Kevin, Kid, Kiki, Kilo, King, Kipling, Kit, Kliff, Kliffkool, Klyde, Koda, Konto, Koty, Kudo, Kuky

L

Lady, Laker, Lancelot, Larry, Lastun, Lawrence, Leo, Levi, Lewi, Lexis, Lilac, Limma, Lincoln, Linda, Lion, Lionheart, Lisa, Livingstone, Lord, Lottus, Louis, Lover, Lucy, Ludwig, Luky

M

Macho, Mack, Mackenzie, Macmillan, Maduro, Maestro, Maggie, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maxi, Maximillian, Maxwell, Mayo, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Miles, Milo, Miner, Missy, Mole, Molly, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Moritz, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy

N

Nabor, Nacho, Nack, Naïade, Naica, Naila, Naim, Naima, Nais, Naïtica, Nakao, Nakieta, Nala, Nalok, Nalva, Nana, Nandel, Nandila, Nane, Nanto, Napoleon, Nappy, Neige, Neil, Nelson, Nemo, Neptune, Nero, Neville, Nicholas, Nick, Nifty, Niger, Niko, Nippon, Noah, Noel, Novella, Nugget, Nunu, Nymphe

O

Occia, Ocki, Odana, Odas, Odeo, Odie, Odillo, Odina, Ogie, Ohry, Oka, Okay, Okki, Olena, Olinde, Olivia, Olivier, Olla, Olly, Omer, Onex, Onka, Onny, Orex, Oria, Orion, Ork, Orpheus, Ortega, Orzon, Oscar, Osiris, Osko, Osrina, Ossy, Otell, Otello, Otto, Ouragan, Ox, Oxie, Oxy, Oz, Ozzie

P

Pabsi, Pacha, Paco, Paddie, Padjo, Pado, Padou, Pako, Paloma, Paly, Pan, Pandor, Papik, Paradise, Paters, Patrick, Patton, Paul, Paulie, Peaboy, Peanuts, Pearl, Peddler, Peewee, Penguin, Penn, Permond, Perseus, Peter, Petra, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pier, Pierre, Pif, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Pitty, Plato, Plecki, Ploum, Pluto, Poet, Pogo, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porter, Potter, Pretty, Primo, Princess, Puffy, Puggy, Pukka, Pumba, Pumpkin, Pyn

Q

Qalos, Qanda, Qenni, Qondor, Qora, Quack, Quad, Quadro, Quaff, Quanter, Quark, Quarlos, Quax, Quayle, Queasy, Queen, Queeny, Quella, Quennel, Queno, Quentin, Querida, Quest, Quibble, Quick, Quickie, Quico, Quid, Quidam, Quiet, Quilt, Quintessa, Quiqui, Quirina, Quirk, Quizzie, Quota, Quoth

R

Rada, Radi, Raf, Rafale, Rafka, Rags, Raiza, Rajah, Rambo, Randy, Ranger, Ranger, Rangoon, Rank, Raskan, Rasputin, Rawette, Rayn, Reeves, Reggy, Reia, Reima, Reinbert, Relly, Remington, Renee, Renegade, Renzo, Repo, Reuben, Reve, Rex, Rexy, Rezia, Rhett, Rhino, Ricky, Riff, Rifle, Rigby, Rika, Riley, Rilka, Ringo, Ripley, Rips, Risa, Rissy, Rita, Riva, Rob, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Rojo, Roman, Romulus, Ron, Ronco, Ronna, Rookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Roxina, Roxy, Roy, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner, Russ, Rustine, Rusty, Rux, Ruxi, Ryane, Ryno

S

Sadie, Sam, Sammy, Sandy, Sasha, Scooby, Scooter, Scorpio, Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Sergeant, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelby, Shelly, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smoke, Smokie, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sophie, Sorcerer, Sparky, Speed, Spence, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

T

Taffy, Tag, Tasha, Ted, Teddy, Tennyson, Terror, Terry, Thalia, Thatcher, Theo, Theodore, Theosy, Thinng, Thomas, Thumpers, Thunder, Tigger, Titan, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Trhief, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar

U

Uba, Ubizza, Ufa, Ukita, Ulkus, Ullie, Ulmo, Ulysses, Umax, Umelli, Ummi, Unaghi, Unde, Undini, Ungana, Unix, Unna, Unny, Upsa, Ural, Urane, Urbano, Urbi, Uriell, Urmi, Urmuz, Ursa, Usara, Uscha, Uschie, Usia, Uska, Utaka, Utch, Utte, Utti, Utzi, Uxie, Uza, Uzou, Uzzi

V

Vail, Valdemar, Valdez, Valentina, Valentine, Valentino, Valerie, Valli, Vallorie, Vamp, Vance, Vanda, Vanessa, Vanilla, Vega, Vegas, Veggie, Venetta, Venice, Venus, Verdi, Verdon, Vernice, Veron, Verona, Veronica, Vertigo, Vesta, Veteran, Vex, Vica, Vicky, Vico, Victor, Victoria, Victory, Vidal, Vidor, Violet, Vogue, Volare, Volta, Vonce, Vonnegut

W

Wacco, Wacky, Wags, Waika, Waker, Waldo, Wali, Wallace, Wallet, Wallflower, Wallima, Wallys, Walter, Wandor, Wanika, Wanja, Warrior, Watery, Weasel, Weaver, Weenie, Wella, Wellington, Wesley, Whiskey, Wickie, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Willow, Willy, Wilson, Wimpy, Winner, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler, Wrigley

X

Xafie, Xanadu, Xandel, Xanter, Xanthie, Xavier, Xeda, Xelima, Xelli, Xena, Xendi, Xene, Xenia, Xeniana, Xenon, Xenzi, Xeo, Xera, Xeres, Xero, Xetty, Xia, Xida, Xiena, Xilke, Ximena, Ximo, Xin, Xista, Xit, Xiva, Xo, Xoltan, Xome, Xorry, Xoto, Xybitzy, Xyper, Xyro, Xytta

Y

Yaakov, Yacker, Yackomo, Yadde, Yago, Yambo, Yana, Yannek, Yaphe, Yarnie, Yaro, Yaz, Yda, Yelena, Yeller, Yen, Yen, Yena, Yepa, Yesterday, Yeta, Yichi, Ynka, Yo, Yogi, Yoke, Yoko, Yolana, Yolande, Yona, Yonder, Yoola, Yorga, York, York, Yosemite, Yourie, Yrian, Ysanne, Yssel, Ytor, Yuki, Yunior, Yuppie, Yuppie, Yuri, Yvette, Yvonne

Z

Zabrina, Zacary, Zacharias, Zacherl, Zack, Zada, Zadie, Zaida, Zaki, Zaky, Zalla, Zama, Zantis, Zapette, Zara, Zarra, Zarro, Zazie, Zazu, Zebo, Zeck, Zed, Zeder, Zeff, Zeitz, Zella, Zenab, Zene, Zenith, Zentu, Zeppo, Zesta, Zeus, Zia, Ziggy, Zoe, Zola, Zoltan, Zonk, Zori, Zorn, Zoukie, Zowie, Zoya, Zucker, Zuper, Zurich, Zylon.

| Bogdanmarianmgh a răspuns:

Eu am gasit aici
https://catelusii.cabanova.com
Sunt foarte bune o sa iti placa

| Mrme a răspuns:

Lord

| Cristi94de a răspuns:

Balto
Pongo
Copper
Cash
Cookie dough
cookie
Adamson
Admiral
Aesop
Aidan
Albert
Alec
Alfi
Alika
Ambrose
Amos
Anderson
Angus
Anton
Apollo
Archibald
Argyle
Armstrong
Arthur
Ashley
Astrix
Austen
Austin
Badger
Baggins
Baldric
Baron
Bartholomew
Barton
Baxter
Beasley
Beckett
Ben
Benjamin
Bennington
Benson
Bentley
Billy
Bixby
Blake
Blues
Bob
Bobby
Bodger
Bonny
Boris
Bronson
Burton
Byron
Caesar
Captain
Carlisle
Carmichael
Carson
Chandler
Charles
Chopin
Chumley
Churchill
Clarence
Clayton
Clinton
Clyde
Colonel
Columbo
Conner
Connolly
Connor
Corey
Corrie
Costello
Crawford
Cromwell
Dale
Dalloz
Danbury
Darcy
Darryl
Darwin
Dawson
Dayton
Deano
Dempsey
Dexter
Dickens
Digby
Dillon
Dodger
Dolan
Dominic
Domino
Donahue
Dorian
Douglas
Drake
Dreyfus
Drysdale
Dudley
Duke
Dunhill
Dylan
Dyson
Easton
Eddie
Edgar
Edward
Einstein
Elliott
Emerson
Emmett
Ernie
Errol
Eugene
Fallon
Felix
Ferris
Finnigan
Fletcher
Floyd
Flyn
Fonzie
Forbes
Franco
Franklin
Frazier
Gable
Garfield
Garrett
Gazelle
General
Genghis
Geoffrey
George
Gladstone
Grady
Grant
Grits
Guinness
Hamilton
Hancock
Hansel
Hardy
Harold
Harrison
Harry
Harvey
Hayden
Heathcliff
desoto
rascal
roscoe
Hector
Hemingway
Hendrix
Henri
Henry
Herman
Hinkley
Hobbes
Hogan
Homer
Horace
Howard
Howie
Huckleberry
Hudson
Hugo
Humphrey
Hunter
Icarus
Igor
Irving
Isaac
Ivanhoe
Ives
Jack
Jackson
Jacob
Jagger
Jake
James
Jason
Jazz
Jed
Jeeves
Jefferson
Jenkins
Jenson
Jerry
Jesse
Jives
Josh
Kaiser
Kane
Kayle
Keegan
Kennedy
Kevin
Kingsly
Kingston
Kipling
Kramer
Kyle
Langley
Larry
Lawrence
Lennox
Lewis
Liberace
Licorice
Lima
Lincoln
Livingstone
Logan
Lomax
Lou
Louie
Louis
Lucas
Lucky Bundy
Luke
Luna
Macarthur
Macgregor
Macintosh
Mack
Macmillan
Maestro
Marco
Marcus
Mario
Marley
Marlon
Marshall
Mason
Massey
Master
Matlock
Max
Maximus
Maxwell
McAllister
McKinley
Melville
Merrill
Merrrick
Mika
Mikhail
Miles
Miller
Milton
Mingle
Mister
Mistral
Monarch
Monty
Morris
Mortimer
Morton
Mr Darcy
Mr D'Arcy
Mylar
Mylie
Napoleon
Nathan
Neilson
Nelson
Nemo
Nesbit
Newman
Nexus
Nikita
Niles
Noah
Norton
Ogden
Oliver
Ollie
Orlando
Orwell
Osborne
Oscar
Osmond
Oswald
Othello
Otis
Ozzy
Paddie
Paddy
Peloncha
Pep
Pepsi
Porter
Potter
Quinn
Reeves
Regan
Remington
Hubble
Caramel
vanilla swirl
Remus
Renoir
Reuben
Rex
Rider
Riggs
Riley
Robinson
Rocky
Rogan
Rosevelt
Rosswell
Rusty
Sammy
Samson
Sanders
Santana
Sarge
Sawyer
Schneider
Scot
Seal
Seargent
Sebastian
Segal
Sergeant
Seymour
Shamus
Shaton
Sheldon
Sherlock
Sherman
Sherwood
Shimmy
Siegfried
Simpson
Sinclair
Smithers
Soldier
Solomon
Sonny
Spencer
Spirit
Squire
Stanley
Sterling
Sultan
Sydney
Tanner
Tate
Tatum
Taurus
Tavis
Taylor
Teddy
Teeger
Tennyson
Theodore
Thistle
Thomas
Thorn
Thurston
Tobias
Tora
Tracker
Trent
Trenton
Tristan
Trojan
Trouper
Truman
Tucker
Tyler
Uncle Teddy
Usher
Valla
Van Gogh
Victor
Vincent
Vinnie
Wadsworth
Wagner
Wainwright
Walden
Wallace
Walton
Warren
Washington
Watson
Webster
Wellington
Wesley
Weston
Wilbur
Wilfred
Willard
William
Wilson
Winchester
Windsor
Winslow
Winston
Withnail
Woody
Wordsworth
Wyatt
Wycliff
Wyman
Xack
Xamir
Yale
Yardley
Yeager
Yeoman
Yoko
Zac
Zach
Zack
Zacks
Zak
Zebedee
Zed
Zepellin
Zeus
Ziggy
Zora

Ca sa ai de unde alegehee hee.

| Singlewolf a răspuns:

Cofee e dragut!

| viper23em a răspuns:

Max....Friday ..schon.

| Anonim13241 a răspuns:

Pai poti sa ii dai nume:Max, Ursu, Bruno, Blackie, Lachi... sper ca te-am ajutat.