| Domnuleeeeu a întrebat:

Am o broasca testoasa de florida. Mai pe scurt, este ora 4:30 dimineata si eu nu dorm din cauza ei. Scoate un sunet ciudat, ca un fluierat si este putin agitata.
Ajuta-ma, sunt disperata -_- sad
Acord funda + vot

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Poate ii este prea frig sau prea cald.Apa trebuie sa fie in jur de 22 grade.
Ii schimbi apa in fiecare zi?
Poate nu-i place apa cu clor de la robinet.
Are incalzitor pentru apa?
Apa cand o schimbi o incalzesti putin sau o pui la 8 grade cum iese de la robinet?

| Domnuleeeeu explică:

Ii schimb apa la 2-3 zile, ii pun apa de la robinet, apa calda. Nu am incalzitor dar apa este mentinuta calda mereu.