| dragos560 a întrebat:

Am o broasca testoasa de florida si e cam murdara dar nu stiu daca s-o spal sau nu?

5 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

O poti spala fara nici o problema cu o perie sau chiar cu mana goala.
Nu folosi detergent, sapun sau orice altceva. Doar apa. Si apoi o poti da pe carapace cu vitamina A.

Ea oricum ar trebui sa stea in apa si cu timpul se curata singura. Ai grija de ea mai ales daca e mica.

Pa, pa.

| hax0r a răspuns:

Roaga un prieten sau o ruda sa te supravegheze si sa-ti spuna daca o speli sau nu

| K0sti a răspuns:

Sper ca nu vrei sa o speli cu detergent? O speli frumusel cu o periuta de dinti uzata pe carapace, sub jet de apa. Si atat.

| dragos560 explică (pentru K0sti):

Mersi

| K0sti a răspuns (pentru dragos560):

Cu placere! Si ai grija, e o specie tropicala si au o probleme, mai ales ca vine frigul acum, sa nu fie apa prea cere, deoarece orbesc. Temperatura apei nu ar trebui sa scada sub 20 de grade. Cauta pe net ca o sa gasesti o sumedenie de informatii despre ele.