| Andrascumpa a întrebat:

Salut TPU****am o catelusa care in Iulie face 2 ani si ea a avut menstruatie si a fost si in calduri am incercat sa o dam la 6 catei de rasa ei ea e mai mare ca ei la inaltime un pic. Dar nu accepta nici un caine va rog dau funda. Osa mai faca pui? Cand?

Răspuns Câştigător
| RoxanaDenisa a răspuns:

Buna. Dupa 10 zile de cand a intrat in calduri accepta masculul. In primele zile (7-10) ea doar atrage masculul, dar nu il lasa sa se imperecheze cu ea.
De la a7-a zi incepe vulva să se tumefieze.
Ciclul sexual la căţele cuprinde două faze: în prima fază (proestru), care durează în medie 7-10 zile, vulva femelei începe să se tumefieze şi să elimine o secreţie sanguinolentă. În această perioadă femela atrage masculi, dar nu acceptă împerecherea.

A doua fază (estrul) durează între 5-15 zile şi este caracterizată printr-o scădere a secreţiilor sanguinolente, însă vulva rămâne încă tumefiată. În această fază, femela acceptă masculul, iar edemul vulvar începe să se reducă treptat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da o sa faca cind o sa eu traga un dulau.

| zuzualina a răspuns:

Peste 6 luni

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Daca ai avzut cum cainii "sunt pe ea" mai multicel timp insemna ca o sa facatongue

| Akyy a răspuns:

Si eu am aceiasi problema numai ca eu am pisica cand e in calduri nu stiu ce sa fac i-am adus un motan dar nu il vrea il lua la bataie, ca sa stii pisica mea musca si zgarie si din asta la batut!