| Funroy a întrebat:

Salutare!
Am o catelusa de rasa teckel in varsta de 1 an si 4 luni.A fost in calduri si am scapat-o fara sa vreau la un maidanez si cred ca e gestanta...
Dupa ce o sa fete o mai pot duce la un caine de rasa la fel ca ea? Daca da, puii vor iesi de rasa pura sau vor avea imperfectiuni din cauza imperechierii precedente?

3 răspunsuri:
| Friday13 a răspuns:

Da, o poti imperechea cu un teckel, dar a stat doar putin cu acel maidanez nu cred ca e gestanta doar daca a stat putin mai mult, dar daca puii nu vor fi de rasa are vreo importanta? doar daca vrei sa ii vinzi dar nu profita mult de cainele tau

| TwiX21 a răspuns:

Da,normal ca o poti duce la un teckel dupa ce naste! Si puii nu vor avea imperfectiuni, iti garantez!

| Funroy explică:

QCorinaq nu vreau sa profit de ea, dar voiam sa imi mai iau un teckel baiat si mi-as dori sa iasa niste caini sanatosi...deci imi raspunzi la intrebare?laughing))