| ZackBios a întrebat:

Am o femela Husky, are 2 ani, nu am crescut-o eu, o am de 1 luna, de vreo saptamana incoace am inceput sa o scot pe la plimbare si nu stiu de ce, de 2 zile tot urla in fiecare dimineata pana ma vede pe mine sau alt membru al familiei mele. Mereu ne trezim la 4-5 din cauza ei, m-am gandit ca stiti voi vreun motiv si daca da, imi puteti spune si cum o fac sa se opreasca sa mai urle dimineata sau in toiul nopții?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu știu motivul. Se simte singură.
Nu o poți opri decât dacă o culci la piciorul patului tău.

| Sonia822 a răspuns:

Intra pe husky fan club si intreaba acolo

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Salut,te-ai uitat daca n-are scurgeri vaginale,sau macar au aparut urmatoarele semne; mai blanda si mai receptiva la masculi,tinutul cozii sus, aratarea mameloanelor catre masculi, daca e una din acestea e clar ca vrea la caine. Daca e in calduri ai cam pus-o, nu tine cateva zile acest proces, tine undeva la 3 saptamani, spor cu nervii si ai grija sa nu scape la caini, dar poate fi si varianta sa se simta singura, ai putea sa mai aduci un caine in curte cu care sa alerge, tot husky sa fie de preferat ca au acelasi temperament si se vor intelege.

| Lahfu33 a răspuns:

Poate nu se simte bine sau e posibil sa fie si in calduri.