| Zeinbenet a întrebat:

am o iepuroaica pe care am dat-o la monta acum 11 zile i-am pus mana pe burta dar nu se prea simte nimic insa tatele au inceput sa ii cresca, mananca foarte mult iar cand bag mana la ea in cusca se pune pe burta si scoate un sunet ciudat. E prima data cand am dat-o, nu stiu ce sa cred, are sau nu pui?

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Daca isi smulge blana de pe ea, si.si face culcus trebuie sa faca iepurasi.

| Zeinbenet explică (pentru baru):

Are de abia 11 zile nu cred ca isi face cuibul acum

| kar1GaNNN a răspuns:

Mai pune-o odată in cușca iepuroiului si daca il mușcă si scoate niste sunete ciudate scoate-o imediat afara de la el ca este gravidă.

| NicusorPOWER a răspuns:

Sunt sanse sa fie gestanta
Tribuie sa stii cum sa o studezi pe burtica
1 pune cu burtica in sus
2palpeazo usor
3 daca simti niste bilute cat o nuca, inseamna ca e gestata
Gestati dureaza intre 29 si 32 zile
Daca e o mama iubitoare nu o sa ii manance
Nu ii atinge pana la 23 de zile
Te salut

| Zeinbenet explică (pentru NicusorPOWER):

Te salut si eu pe burtica ii se simte niste mici dungi ca o ata de balot cum am mai spus tatele le are foarte mari si mananca dublu face si urat daca bag mana la ea are de abia 11 zile nu stiu ce sa cred