| Legion7X a întrebat:

Salut TPU

Am o întrebare pentru cei care au câini/cățeluși și folosesc zgarda foresto cam cât de bună este și când dispar purici de la data cumpărări acesteia dacă o atașez pe câine de ex acum dispar în câteva ore sau o lună până la procesul 7-8 luni?
și după cât timp aș putea să o schimb sau practic își va pierde efectul.

3 răspunsuri:
| Unicornlover7 a răspuns:

Eu folosesc zgarda foresto si pentru pisica si pentru cainele meu. Sincer, aici cam depinde pentru ca sunt mai multe tipuri de zgarzi. In principal, puricii se duc cam intr-o saptamana doua TOTI. Zgarda are asa un miros mai puternic mentolat care nu le place puricilor. De schimbat, depinde, daca ai o pisica sau un caine mic, o poti tine vreo 4-5 luni dar noua ni s-a spus la veterinar ca la 3 luni trebuie schimbata ca atunci isi pierde efectul. Eu am un caine mare pe care il tin in gradina, e un metis de akita, si i-o schimbam cam la 3 luni, si nu am avut probleme de purici sau asa. La pisica o lasam mai mult pentru ca sta in casa si iese chiar numai cand legam cainele, ca are tavita cu nisip, asa ca nu intra in contact cu purici asa mult. La fel si tu, daca ai un caine mic si sta mai mult in casa, o poti tine vreo 4-5 luni. Tot mai bine ar sti sa iti zica medicul veterinar happy sper ca am ajutat

| Legion7X explică (pentru Unicornlover7):

Mersi am un cățeluș de 4 ani de apartament deja i-am cumpărat-o și purici s-au duc în 2 săptămâni în process de 100%.
Oricum pe prospect scrie cam 5 luni a-și face efectul dar o să vă pe parcurs.
Însă zgarda foresto cumpărată de mine nu are nici-un miros.

| Unicornlover7 a răspuns (pentru Legion7X):

A, serios? A mea are, probabil difera, dar ma bucur ca te-ai descurcat