| Cristii2001 a întrebat:

Am o mica problema cu cainele meu!
Am un "pechineț" ...destul de bătrân, avand peste 8 ani. Este destul de bătrân si am trecut prin multe cu el... Dar toate au trecut,pana astazi...
De cateva zile sta numai in cotet si doarme... fiind vremea ploioasa,mi se pare normal...Dar astazi l-am scos prin curte, deoarece voiam sa-i dau mancare... Si am observat ca are o stare de "moleseala"... Merge in "sila" si mereu sta intr-un loc... Cred ca timp de 10 minute, m-am chinuit sa il bag in țarcul lui. Pur si simplu nu ma asculta,inainte daca eu ma aplecam, el venea la mine deoarece stia ca-l chem. Dar astazi nu venea...se uita lunga mine si nu ma asculta. Si venea incontinuu la usa... Si statea acolo..sau langa casa... Altceva nu facea... Va rog sa ma ajutati ca ma ingrijorez pentru el!
La inceput m-am speriat cand l-am vazut ca vine la usa deoarece el cand vine la usa, se teme de ceva. O chestie importanta! Acum 2 zile,cand a fost cutremurul ( zona Ploiesti-magnitudine 5, 6),cainele,inainte de cutremur era agitat, si a venit la usa si dadea cu labutele in usa. Un semn dd a ne avertiza ca urmeaza ceva sa se intample...

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Du-l la un medic veterinar! Probabil sunt bolile batranetii!