| laurrapidfan90d a întrebat:

Am o pisica mica, de cam 1 an, este maidaneza dar foarte frumoasa si curata in schimb foarte salbatica.Eu am luat pisica de pe strada cand era foarte mica deci comportamentul ei nu se putea dezvolta pe baza brutalitatii animalelor din jurul ei.Ok,pe mine,mama,tata,sora mea si unchimiu nu ne zgarie dar cand vin verii mei e jale,de ce? pentru ca ei au pisoi si de vreme ce ea este pisica face ca naiba,va rog ajutati-ma sa o dezvat de zgariat, muscat si scuipat aceasta pisica, dati-mi niste sfaturi care ma pot ajuta! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MrAnonymus a răspuns:

Asa face si pisica mea si are aproape 4 ani. Pisica din strada este cuminte pentru ca sa primeasca o mica portie de mancare.Dar dupa ce ajunge in apartament este rasfatata si incepe sa zgarie.Ce trebuie tu sa faci este doar sa nu o bagi in seama asa de des.Sa o mangai doar cand vine langa tine si miauna.Nu o mangaiati nici unul timp de 2-3 saptamani si ea se va cuminti si va tanji dupa atentia ta. Funda?

1 răspuns: