| Ashmud a întrebat:

Am o problema in care nu cred ca sunt singur.Nu am voce.Fredonez zilnic melodii dar cand e vorba sa le cant se aude groaznic sad Ce as putea face sa am o voce? Mi-ar placea sa cant la scoala sau pe scena big grin Si as vrea sa rezolv problema fara profesor adica singur!

Răspuns Câştigător
| heyitsmexd a răspuns:

Hei, capul sus! happy Incearca mai intai sa pui stapanire pe un instrument. O chitara, de exemplu, orice ai la indemana. Pe mine m-a ajutat enorm, la canto nu eram buna deloc, dar cantand la chitara, am inceput sa-mi dau drumul, iar acum sunt greu de oprit. Daca nu iei in calcul varianta asta, poti incerca diverse genuri. Poate vocea ta nu se poate ridica la nivelul unei melodii clasice, schimba genul, tonul, si doar asa poti sa descoperi in ce categorie se incadreaza vocea ta, sigur esti foarte bun! Ai incredere in tine.Toate cele bune! :*

| Ashmud explică (pentru heyitsmexd):

Eu ascult rock si fredonez rock dar altceva nu mi-ar placea si instrument nu am nimic la indemana, dar merci de incurajare

2 răspunsuri:
| Muntean_Irina_1985 a răspuns:

Folosește un cocktail din oua crude și miere înainte de a cânta... și fa vocalize... muuulte vocalize. Dar un profesor ar fi de mare ajutor! Bafta!