| Anonima009 a întrebat:

Fundita:* Plec la mare pe 1 august. Merg cu fratele meu mai mare (care are permis, are 23 de ani) si cu prietena lui. As vrea sa stiu daca e mai avantajos sa mergem cu masina sau cu trenul? Biletul de tren la cat ajunge?

Răspuns Câştigător
| Lady.Love a răspuns:

Buna!
Eu am intrat pe un site cu mersul trenurilor si am calculat cam cat v-ar ajunge biletele.
Deci...presupun ca tu esti eleva, asta inseamna 63 lei. Ai zis ca fratele tau are 23 de ani, deci daca e inca student si are legitimatie il costa 63 lei, daca are cupoane 43 lei. La fel si pentru prietena lui, dar daca ei nu mai sunt studenti, pretul intreg al biletului este de 86 lei.
In concluzie, eu iti recomand sa alegi masina. Pe tren mai mult ca sigur e aglomerat...deci e mult mai lejer cu masina. In orice caz, daca vreti cu trenul, acesta pleaca la 21:58 si ajunge la 7:17. Deci avantaj masina din nou, ajungeti ceva mai repede. Iar daca vreti puteti merge ziua, asa mai vezi ceva pe drum.
Sper ca te-am putut ajuta! :*

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna este m ai bine cu mașina, cu masina te m ai opresti dacă ți se face sete, foame rău, nevoie la wc, dar cu trenul este cald, nu ai conditii ca in masină. Muzică, aer conditionat, stai relaxată e altceva, deci eu pledez pentru masină, acum depinde ce fel de sofer este fratele tău.

| aleexxaanndrra a răspuns:

Depinde de unde il iei si pana unde mergi cu trenul ex. Bucuresti-Constanta
Între 14, 6 şi 48, 4 lei, în funcţie de rangul trenului şi de clasă. Vezi adresa"www. Mersul trenurilor.
Cu masina...depinde de drum nu ai specificat unde mergi

| Anonima009 explică (pentru aleexxaanndrra):

Plec din Vaslui catre Eforie Nord.