| Leo2001 a întrebat:

Am primit de la un prieten o pereche de hamsteri invarsta de 2 luni si sunt frati se poate sa se imperecheze?

7 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

O data ce a zis pereche inseamna ca e femela si mascul.

Se pot imperechea cei doi,dar nu prea e bine fiindca sunt frati,pot aparea probleme genetice la pui. Mai bine face schimb cu cineva sau cumpara femela/mascul,iar pe celalalt,cu acelasi sex il doneaza/vinde(adica cumpara o femela, iar pe cealalalta care o are deja o da, sa nu mai fie frati, sa nu mai exista nici o problema, asa se pot imperechea linistiti)

| Adrianetc a răspuns:

Hamsterii pot face pui de dupa varsta de 5 saptamani, daca pana acum nu au puii sau nu s-au imperecheat, sunt amandoi femele sau masculi. Daca sunt diferiti, pregateste-te pentru o invazietongue

| Mayastoasa a răspuns:

Frati inseamna 2 baieti. Daca sunt 2 baieti, nu pot sa faca asta! La fel e si cu 2 femele! Daca sunt o femela si un mascul, s-ar putea!

| RedNose a răspuns (pentru Mayastoasa):

Cand esti intr-un grup si sunt 4 fete poti sa spui ele, dar daca sunt 3 fete si un baiat poti sa mai spui ele? trebuie sa spui ei, asa si aici. Daca sunt fata si baiat cum vroiai sa le zica surori?laughing

| Bianca555 a răspuns:

Da

| MERYE a răspuns:

Da

| kittysweet11 a răspuns:

Depinde daca sunt 2 female sau masculi nu daca sunt femela si mascul da