| anonim_4396 a întrebat:

am primit un caine ciobanesc german in varsta de 4 ani. pe carnetul de sanatate e trecut proprietarul de la care l-am primit, acum el mi-a spus sa merg la veterinar si sa il trec in numele meu. Am o nelamurire, daca merg la veterinar trebuie sa duc si cainele sau doar merg eu cu carnetul de sanatate?

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Trebuie sa duci cainele, al lui este carnetul de sanatate tu esti doar proprietarul acestuia, nu?! Normal ca trebuie si sa-ti asumi anumite responsabilitati fata de caine, si una ar fi sa te inregistrezi ca proprietar.Respecte

1 răspuns:
| strengaritzza a răspuns:

Normal ca trebuie sa il treci pe numele tau, deoarece el are nevoie de consulatii medicale. Trebuie sa mergeti amandoi.
funda!