| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am o mică dilemă si cel mai probabil sunt doar eu obosit si prost.
Azi am achizitionat un ciobanesc german cu 300 euro, pe carnetul lui de sanatate scrie ca a fost nascut in 3 mai iar proprietarul mi-a spus ca are 4 luni, suntem in 18 septembrie, deci cainele are 4 sau 5 luni?

Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Are 4 luni si jumatate. Daca fostul proprietar nu detine parintii catelului, data nasterii a fost estimata si poti avea surpriza sa aiba chiar 5 luni si jumatate (am mai intalnit cazuri laughing ).Sa-ti traiasca blanosul happy.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este asa greu sa socotesti din 3 mai si pana acum? In 3 septembrie a facut 4 luni si astazi are 4 luni si jumatate.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Are 4 luni si 2 saptamani si o zi.

| Andrei9878 a răspuns:

Da, stiu ca e o intrebare retardata, era noapte si eram obosit rau, intre timp mi-am dat seama, dar merci pentru raspunsuri