| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Am si eu o cațea care a născut! Totul e ok, numai ca si ea si puii sunt plini de purici! Ce as putea sa fac sa scape de purici la vârsta asta? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Du-te la farmacie si ia parakill. E o solutie pentru purici. Se poate folosi la caini si la pisici. Se pun cateva picaturi(in functie de greutatea animalului) dupa cap direct pe pielea animalului.

| GabyT10 a răspuns:

Nu ai specificat varsta puilor, in acest caz este destul de dificil sa-ti pot recomanda ceva.Eu nu te sfatuiesc sa folosesti Parakill, nici pe mamica nici pe catelusi. Daca puii au intre 4-6 saptamani, poti sa le cumperi zgarda antiparazitara bio de la pess sau pudra bio.Pentru mamica, daca i-a intarcat, poti folosi o zgarda sau o pipeta antiparazitara. Daca nu a intarcat puii, poti folosi si pentru ea ceea ce folosesti pentru pui, sau poti folosi o zgarda antiparazitara ce contine ulei esential (ex : Biozoo Zgarda Antiparazitara Repelenta Caine). Sper sa-ti fie de folos raspunsul meu.Multa sanatate blanosilor tai happy.