| Marius_6946 a întrebat:

Tocmai mi-a nascut o catea de-a mea. Mama vrea sa vinda puii. Ce sa fac ca s-o conving sa nu viinde puii? Dau vot(uri) si FUNDA celui care imi zice cel mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| BubuksDeea a răspuns:

Pai convinge-o ca poti sa ai grija de toti puii.Incepe prin a-i dresa si prin a-i ajuta sa evolueze. Poti deveni mai responsabil si astfel nu vor crea probleme mamei tale.Succes!love struck

| AndreiTzp a răspuns:

Salut Marius! Ai putea veni cu niste idei bune legate de catei, precum amenajarea unui spatiu, pe care puii sa nu il incalce (daca esti la casa) sau sa dresezi puii din primele saptamani, astfel incat sa nu creeze probleme mamei tale. Poate gasesti si tu o astfel de idee. happy

| ArTistuL a răspuns:

Spune-i ca caiii nu se vand sunt niste fiinte nu niste obiecte! Si daca o convingi cu rugaminti de ex. apropie-te mult de caini, iar ea isi va da seama ca v-ati imprietenit atat de mult! ATENTIE ANIMALELE NU SUNT OBIECTE SA LE VINZI! (oricum succes, eventual poate sa-i dea nu sa-i vanda)wavethumbs up

| tudorashul a răspuns:

Salut, ai putea sa ii spui mamei tale ca ai sa ai permanenta grija de ei si ca poate avea incredere in tine, sau, ii mai poti spune ca vei fi foarte atent la ei si ca pe ea nu o vor deranja cateii.