| Obersterescu_Alex_1989 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Acum aprox. 2 saptamani mi-am luat un pisic de aproape 2 luni si la inceput ii dadeam cu seringa lapte, deoarece nu stia sa bea singur.(era foarte mic) ..Problema este, ca acum nu vrea sa bea lapte fara sa ii dau eu. Cum pot sa il dezvăţ de a bea lapte cu seringa? Si sa invete sa bea lapte singur. PS. Am pisicul de 2 sapt! Va rog raspundeti.

3 răspunsuri:
| Obersterescu_Alex_1989 explică:

ItsEliana. asa am facut acum 2 zile, si a invatat sa bea singurel lapte! Oricum multumesc pentru raspuns! Funda.

| Chete_Ionut_1985 a răspuns:

Intreaba aici! Cabinet veterinar Constanta www.waveveterinary.ro

| ItsEliana a răspuns:

Daca e suficient de mare, începe sa ii arați un castronel cu lapte si eventual sa ii dai cu putin lapte pe bot ca sa simtă gustul. Eu așa am învățat un cățeluș happy. După ceva timp se ca obișnui. Însă CEL MAI BINE ESTE SA INTREBI UN VETERINAR. Poate sa difere de la câine la pisica si de la un temperament la altul. Bafta!