| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare, sunt in Constanta si trebuie sa duc papagalul meu in alt oras si as vrea sa stiu cu ce pot merge ca am inteles ca in autocar nu te lasa cu animale, cu trenul merge? dau funda.

1 răspuns:
| Sophieka a răspuns:

Buna

Da, cu trenul este permis sa calatoresti cu animalul de companie.
Pentru catei / pisici, se plateste jumatate din tariful biletului tau dar nu cred ca e cazul si pentru o pasarica. Intrebi la ghiseu daca trebuie sa platesti!

Calatorie placuta amandurora happy!