| ionelaandreea23 a întrebat:

Bunaaa,deci am o intrebare, pot merge cu niste prieteni cu trenul neinsotiti de parinti, daca ei au peste 14 ani si eu am sub 14?(am 13) pentru ca am vrea sa mergem la vara la mare(parintii ne lasa)

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Bineinteles ca poti.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In tren, da. Dar la cazare ce faceti daca nu sunteti insotiti de un adult?

| ionelaandreea23 explică (pentru darrio2007):

Avem o ruda care sta acolo si vom sta la ea…

| darrio2007 a răspuns (pentru ionelaandreea23):

Asa da.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Cam inconstienti parintii vostri.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt copii de 10 ani care merg singuri cu avionul pana in SUA si voi va faceti griji ca va zice nasul ceva in tren daca va vede singuri la 14 ani. Dar singuri la mare, pe plaja, la cazare...nu prea e ok, sunt multe pericole si un copil de 14 ani e totusi un copil si eu daca as fi parinte nu l-as lasa

| ionelaandreea23 explică (pentru Furnicuta000):

Da dar avem o ruda care sta acolo si vom sta la ea.

| Anonimboy111 a răspuns:

Puteti si singuri