| IGameHV a întrebat:

am si eu o problema cu catelul meu de 2 luni, acesta ma tot musca de haine si de mana cand incerc sa il mangai. Acest lucru nu se intampla si la parinti. Ce sa fac sa nu ma mai muste?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Trebuie sa îl faci să aibă încredere în tine. Poți încerca să îl hrănești cu boabe pentru câini și să îl mângâi în timp ce mănâncă, sau poți să îi cumperi o jucărie pentru căței și să te joci cu el. Uita-te în ochii lui când te privește, și vorbește-i cu dragoste în voce când te apropii de el, asa ai putea să stabilești un contact cu el. Probabil că fiind așa micuț, două luni, se simte dominat de părinții tăi și nu îndrăznește să se comporte cu ei în felul în care se comportă cu tine. Ai răbdare, se va obișnuii cu tine și fără să îți dai seama îți va deveni cel mai bun prieten.

1 răspuns:
| Tunoi94 a răspuns:

Hrănește-l și mângâie-l pe burta. majoritatea adora asta