| AlinutZzZ a întrebat:

Am un Shih-tzu, 7-8 saptamani.
Problema este ca este musca mult nu pot sa il mangai musca,
nu pun mana pe patul lui musca.

Nu este un caine lovit,este cel mai rasfatat din familie, vreau sa il fac sa numai muste are 4000000 de jucari si tot nu se joaca decat putin cu ele, ajutor?

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Toti cainii fac asa cand sunt pui. O sa mai dureze luni bune pana scapa de obicei. E din cauza ca ii cresc dintii. Cand incep sa se schimbe se mai potolesc si oricum nu o sa mai doara asa tare. Alor mei le dau eu degetele si mi le iau in gura dar nu apasa cu dintii.
Iti trebuie doar rabdare. Va trece de la sine. Dar daca vrei neaparat sa incerci ceva, atunci cand da sa muste ii zici tare "nu" si ii dai o jucarie de-a lui.

2 răspunsuri:
| Daniel2836 a răspuns:

Ori il dresezi ori il duci la un adapost.
FUNDA?!

| dracutza a răspuns:

Te pot ajuta intr-un fel intra pe siteul aproape totul despre caini.ro,acolo sunt tot felul de metode pentru. dresarea cainelui si cred ca este si pt.al invata sa nu mai muste(dar nu e sigur, pentru ca nu m-am interesat)