| lucianm22 a întrebat:

Salut TPU,
Am si eu un motan, are 2 luni si jumatate. L-am gasit cand avea cam 10 zile, intr-o scorbura de copac si nu am putut sa il las sa moara asa ca l-am adoptat. Mentionez ca eu nu le aveam cu animalele si ca nu prea agream pisicile. Acum ca a crescut si toata casa il iubeste avem o singura problema cu el. Are prostul obicei sa muste si sa zgarie. I-am facut toate vaccinuri, deparazitari externe/interne, si tot ce mai trebuia facut. Cam o data pe luna merg cu el la veterinar pentru a ii taia ghiarele, dar continua sa muste. Imi puteti da un sfat despre cum sa nu il fac sa nu mai muste? Veterinarul a zis ca e o chestie de moment pentru ca ii cresc dintii si simte sa muste, dar nu stiu de ce ma musca doar pe mine, iar jucariile pe care le are le ignora total.

1 răspuns:
| R3sp3ctt a răspuns:

Probabil jucariile alea nu sunt la fel de moi si si pilea-carnea ta.Incearca sa il pedepsesti de fiecare data cand te musca