| swaggerofachampion a întrebat:

Heei, am un Yorkshire Terrier care pe 11 ian. face doua luni. Am o mica problema, dupa ce incep sa ma joc cu el, dupa vreo 5 minute devine foarte agitat si incepe sa muste foarte rau. Stiu, ii cresc dintii, dar nu musca doar papuci, nu si jucariile lui. Ce sa fac sa il dezvat? p. s. nu intelege inca comanda nu este voie, si nu e dresat.

Răspuns Câştigător
| Lolalol a răspuns:

Pai...in asemenea situatie poti sa ai cumperi jucarii din cauciuc sau guma ca sa le poata roade si trebuie sa incepi sa ascunzi toti papucii. Sa pui papucii in cutii si sa ai grija sa nu uiti vreo pereche de papuci la interval ca sa ii poata el roade. Asta pana ii cresc dintii si pana reusesti sa il dresezi.Iar cand te mai joci cu el si vezi ca se enerveaza il lesi intr-o camera singur pana se linisteste. Asa este si animalutul meu si are 4 ani.