| marycris a întrebat:

As dori sa o conving pe mama sa-mi cumpere un Yorkshire Terrier sau Westie Terrier (la cini ma refer) si nu stiu cum sa o conving, avand in vedere ca sunt scumpi, si nu stiu cum as putea sa fac.Apropo...am curte mare, deci nu ar fi o problema de un loc unde sa il tin.Si inca o intrebare... daca ma lasa, ce rasa sa iau? Yorkie sau Westie?

5 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Te'ai gandit ca poate nu au bani? Aceste doua rasa costa foarte mult si probabil ca parintii tai nu isi permit. Am o idee mai buna pentru tine. Daca adopti nu te costa nici un ban. Si te rog sa adopti nu sa cumperi.

| SsAa a răspuns:

Buna... uite noi ne potrivim bine la comportament mi s-a intamplat la fel acum cateva saptamana parinyii nu vroiau sa imi ia un yorky dar uite cem sa faci du-te la parintele pe care il convingi mai usor convinge-l pe el si dupa aia aliativa sa-l convingeti si pe cellalt... daca nu reusesti asa cauta si tu pe internet poze si anunturi cu rasa de vanzare si cand o sa mai vada ce dragalas e cred ca o sa vrea si ei unul. Sper a te-am ajutat.PS : mie mi-a reusit planul, in curand imi iau un yorkshire:*FUNDA>

| Cher22 a răspuns:

Pai.spune-i mamei tale ca vei avea grija de caine, vei invata mai bine etc. Daca refuza straduiestete cat poti tu de tare sa fii mai responsabila, sa inveti mai bine si poate iti cumapara - la mine a functionatwinking
Acum, in legatura cu alegerea... Yorkie - sunt ( parerea mea ) mai frumossiiii :X:X :d
de ce nu Westie - pentru ca in situatia - ca nici nu prea te lasa - westie e mai greu de intratiunt am o vecina care are si a spus ca ii creste parul mereu si trebuie tuns foarte des.happy
Fundaa?

| MissYoyo a răspuns:

Intra pe www.eanimale.ro si gasesti acolo yorkie si westie oferiti spre adoptie... unii au si toate vaccinurile facute.Succes

| Daisylutza a răspuns:

HellohappySi la mine s-a intamplat la fel...am vazut un golden retriver si m-am indragostit de ea(fiind fetita).De cum am vazut-o am vrut-o desi stiam ca noi locuim la bloc, mai avem un alt caine(bichon)si spatiul este extrem de michappyDar am inceput sa plang si nu m-am oprit pana nu am primit-ohappyDeci...promite-i mamei tale ca vei avea grija de el si ca il vei plimba, iubi si hraniwinkingTe sfatuiesc sa adopti un catel dintr-un adapost sau ceva de genu' pentru ca mie personal imi pare rau de eiwinkingsi ambele rase sunt foarte dragute->sugerez yorkiehappyiubesc oamenii foarte multhappy
Sper ca te-am ajutat:*