| m0n1kmara a întrebat:

Cum as putea sa o conving pe mama ca sunt responsabila pentru a imi lua un yorkie(sau yorkshire terrier; este o rasa de caine)?

P. S. : Am precizat faptul ca este un caine deoarece am intalnit persoane care nu stiu ce e un yorkie!

6 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Te sfatuiesc sa renunti, si sti de ce asa am fost si eu ca tine dar eu nu mi-am luat york mi-am luat direct caine lup, mi s-a spus ca va fi greu de intretinut insa eu tot l-am luat si acum trebuie sa ies cu el dimineata afara la 7 la 12 la 15 si seara la 20.Pe langa faptul ca trebuie sa iesi cu el afara trebuie sa il speli deficare data cand vii de afara cu el sa ai grija de el sa ii dai o mancare buna pentru el,sa il dresezi catusi de cat, sa ai grija de el cat e bolnav si multe altele, Acum mi se pare un calvar cand ma trezeste dimineata insa nici nu as renunta la el deoarece am investit bani timp si sentimente, si nu e chiar asa de usor.In plus are si aspecte foarte placute

| m0n1kmara explică (pentru FlorinDiablo):

Pai stau la casa, deci va fi mai usor si nu trebuie spalat in fiecare zi nici macar cand are parul lung, poate cel mult sa-l stergi pe labute...

| m0n1kmara explică (pentru FlorinDiablo):

Niste sfaturi? happy happy

| FlorinDiablo a răspuns (pentru m0n1kmara):

Roago foarte frumos si spune-i ca vei avea mare grija de el, zi ca simti nevoie sa vezi cum e sa ai un animal de companie, il vei dresa si vei face tot posibilul sa ai grija de el

| Ađřıαηηα a răspuns:

Buna.
Am exact aceeasi problema insa stiu cum sa procedez. Bineinteles imi este si mai greu ca mama este cam greeeeu de convinshee heeEu incerc sa mai fac niste treaba, sa iau note mai bunw [ nu este foarte greu ], sa ma comport mai matur ca sa zic asalaughing, sa par c apot lua decizii singura in orice situatie m`as afla.In general trebuie construita o incredere pentru ca mama ta sa te lase. Trebuie s`o faci sa creada in tine si in puterea ta de a rezolva problemele.Trebuie sa fi descurcareatawinking

| Tavy100 a răspuns:

1. Bine ca ai zis ca nu stiam ce e happy
2. Arata ca esti responsabila.
3. Arata ca ai timp pentru caine.
4. Arata ca poti face curat.
5. Arata-i ca nu ar afecta notele.

Cam atatwinking