| m0n1kmara a întrebat:

Cum as putea sa o conving pe mama ca sunt responsabila pentru a imi lua un yorkie(sau yorkshire terrier; este o rasa de caine)?
P. S. : Am precizat faptul ca este un caine deoarece am intalnit persoane care nu stiu ce e un yorkie!

3 răspunsuri:
| 3mY20002121 a răspuns:

Pai ai putea sa o ajuti mai mult ca de obicei si poate ca aca te vede responsabil si o sa ii cumpere un "Yorkie".Alt sfat nu pot sa iti dau.sau daca nu asa sa iei note mai bune la scoala daca nu ai 10.

| elektron1k a răspuns:

Of, in primul rand stii si tu ca a avea un caine este o responsabilitate maricica nu? E ca si cum ai avea un copil.Dar daca vrei cu adevarat sa iti ia cainele acela atunci trebuuie sa ii arati ca esti responsabila prin a incepe sa te descurci singura cu anumite lucruri. Daca ai si frati sau surori mai mici e si mai bine, ai grija de ei si va vedea ca esti responsabila, sau pune-te bine pe langa ea, adica ajut-o la treburile prin casa vorbeste-i frumos iar daca iti spune sa faci un lucru nah...fa cum fac eu zici ca ea si faci ca tine dar va fi prea tarziu sa isi dea seama ca nu ai facut ca ea.Si va uita. Succes! sa imi spui daca a mers.

| elektron1k a răspuns:

Of, in primul rand stii si tu ca a avea un caine este o responsabilitate maricica nu? E ca si cum ai avea un copil.Dar daca vrei cu adevarat sa iti ia cainele acela atunci trebuuie sa ii arati ca esti responsabila prin a incepe sa te descurci singura cu anumite lucruri. Daca ai si frati sau surori mai mici e si mai bine, ai grija de ei si va vedea ca esti responsabila, sau pune-te bine pe langa ea, adica ajut-o la treburile prin casa vorbeste-i frumos iar daca iti spune sa faci un lucru...fa cum fac eu zici ca ea si faci ca tine dar va fi prea tarziu sa isi dea seama ca nu ai facut ca ea.Si va uita. Succes! Sa imi spui daca a mers.