| blacke a întrebat:

As vrea sa-mi achizitionez un catel. Eu stau la casa. am de ales dintre akita inu si husky si nu stiu ce sa aleg. imi plac ambii foarte mult dar nu stiu pe care sa-l iau. puteti sa-mi dati argumente pro si contra pentru fiecare + concluzie? Ofer funda garantat. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| DumnezeuTatal a răspuns:

Doge.

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Salut!

Eu cred ca este mai bine daca ai lua Akita Inu deoarece sunt caini loiali si dupa cate stiu acestia nu musca.
Hasky este o rasa care este obisnuita cu frigul si nu este bine daca sta la caldura asa ca tu ai de riscat.
Mai bine iei un Akita Inu i nu risti nimic decât sa iei un Hasky si sa risti.

Ai grija ce caine iti vei lua si daca iti va plăcea!
Ai grija de el!
Succes!

Funda? big grin