| blacke a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un catel si nu stiu ce sa aleg intre Labrador, Golden retriever si husky. Initial, am avut de ales si dintre un akita inu, dar ca ei vor sa fie lideri, iar eu fiind o fire mai moale nu prea pot sa ma impun si am ramas la aceste 3 rase. Mentionez ca stau la casa si am destul timp sa ma joc cu el si sa-l plimb. Cat m-ar costa un caine cu tot cu vaccinuri si restul(fara mancare)?
Multumesc aniticipat, ofer funda.

Răspuns Câştigător
| DianaDMDixie a răspuns:

Labradorul, spre deosebire de golden retriever are blana mai lucioasa. Iti recomand sa alegi dintre labrador si golden retriever, sunt foarte inteligenti si ii poti invata multe trucuri. Cat despre pret, depinde, am vazut pe publi24 odata labrdori negre, 100 ron, si aurie, 151. Vaccinurile depind de marca. pe mine m-au costat in jur de 25 lei fiecare, si sunt cateva. In rest, un patut sau culcus, costa intre 35-100 lei, zgarzile sunt estul de ieftine, lesele retractabile in jur de 40 lei. Sper sa gasesti ce iti doresti!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Labrador și golden retriever e același lucru.
Husky se cam chinuie în căldurile de la noi.
Așadar...
Oricum, dacă nu ai o curte foarte mare, nu aș recomanda niciuna dintre rasele astea.

| Robert1999999 a răspuns:

Eu as alege Husky, de ce?, de asta : Husky Siberian este un câine de talie medie, cu blana deasă și dublă. Originar din Siberia, acest câine este agil, alert, inteligent și prietenos.

Este cainele ideal happy

| blacke explică:

Multumesc pentru raspunsuri! V-as fi dat la toti funda, dar nu pot, imi pare rau. Multumesc din nou. :d

| Mannaro a răspuns:

Labrador sau Golden retriever