| looklook a întrebat:

ce sa fac in vacanta asta sau cel putin cand ma plictisesc? Vreau raspunsuri rapide, inspirate.

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Poti sa:

Citesti
Stai pe laptop/calculator/tableta/telefon
Sa iesi la plimbare cu prietenii
Sa te dai pe bicicleta (daca e vremea frunoasa)
Sa faci picturi
Sa faci ceva de Craciun
Sa faci decoratiuni pentru brad
Sa te joci cu animalele tale
Sa te uiti la filme (2-3 pe zi ca sa nu te plictisesti laughing )
Sa cumperi cadouri celor dragi
Sa te duci la o pizzerie sau undeva si sa mananci o pizza sau ceva dulce (tort etc.)
Poti sa canti la un instrument (daca ai)
Poti sa scrii poezii si povesti
Sa faci o carte
Sa alergi afara
Sa te joci cu mingea, peletele etc.

Si eu mă plictisesc si mai fac din lucrurile astea câteodată.
Succes!

Funda?winking

4 răspunsuri:
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Cu plăcere!

| Ragnarøk a răspuns:

De parca n-ar fi suficiente activitati care sa atraga atentia. Poti sa citesti, sa audiezi, sa vezi ceva filme, plimbari nocturne si schimburi libere de idei. Ai suficiente optiuni, cumetre.

| looklook explică (pentru Ragnarøk):

Stiu. Am o lista lunga de 25 de lucruri de facut si toate lucrurile pe care le-ai spus le-am facut in 2 zile deci...