| RaulCampan25 a întrebat:

Cineva din familia mea si-a cumparat un caine Ciobanesc Belgian Malinois care in 30 mai face 7 luni. Ei l-au luat pentru paza, dar dupa parerea mea fac o prostie si nu o sa fie caine de paza: de fiecare fata cand ei merg la el merg cu o bota pe motiv sa nu sara pe ei sa ii murdărească, iar cainele sa da la o parte. Nu asa ar face si in cazul unui hot cu o bota?

1 răspuns:
| Andrei_Solo_1996 a răspuns:

Teoretic daca ii induci frica cainelui asa va face, va fugi de fiecare data cand vede o bota, eu ti-as recomanda sa vorbesti cu stapanul cainelui si sa ii propui posibilitatea de dresaj a cainelui de un specialist