| secertul a întrebat:

Cum deosebesc un fake nokia N8 de orginal? Cine raspunde primeste FUNNDDAA!

2 răspunsuri:
| hackeru2 a răspuns:

Cel mai simplu mod este de a folosi codul universal *#06# si iti va aparea un IMEI, daca este original va incepe cu 35.

| AlinMarian95 a răspuns:

Se recunoaste dupa meniu, dupa memoria interna si chiar dupa aspect. Daca chiar vrei sa afli daca este fake foloseste camera telefonului. Filmeaza sau fotografiaza ceva si pune fisierele pe pc. Acolo vei vedea dupa calitatea lor daca este fake sau nu